Jesteś w: Home » Wyższa Szkoła Lingwistyczna » Podyplomowe
Szukaj w mieście
Wyższa Szkoła Lingwistyczna » Podyplomowe

42-200 Częstochowa, Śląskie
ul. Kopernika 17/19/21, Zobacz na mapie
Tel: (34) 390-66-92, (34) 365-58-02
Fax: (34) 324-67-48
WWW: http://www.wsl.edu.pl
Email: wsl@wsl.edu.pl

Studia podyplomowe
Tłumacz konferencyjny - język angielski, niemiecki, rosyjski Studia podyplomowe
Studium podyplomowe przygotowujące do egzaminu na Tłumacza Przysięgłego Studia podyplomowe
Podyplomowe Studium w zakresie Przygotowania Pedagogicznego Studia podyplomowe
Oligofrenopedagogika - Pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie z elementami terapii pedagogicznej Studia podyplomowe
Oligofrenopedagogika - Pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie z elementami resocjalizacji i profilaktyki społecznej Studia podyplomowe
Resocjalizacja z elementami profilaktyki społecznej Studia podyplomowe
Nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku wczesnoszkolnym - dwusemestralne doskonalące studia podyplomowe - 270 godzin Studia podyplomowe
Nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku wczesnoszkolnym - trzysemestralne kwalifikacyjne studia podyplomowe - 385 godzin Studia podyplomowe
Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna - trzysemestralne kwalifikacyjne studia podyplomowe Studia podyplomowe
Dydaktyka języka polskiego jako obcego - trzysemestralne studia kwalifikacyjne Studia podyplomowe
Metody aktywizujące i twórcze w edukacji - dwusemestralne studia doskonalące Studia podyplomowe
Metodyka zdalnego nauczania języka angielskiego - dwusemestralne studia doskonalące Studia podyplomowe
Język angielski w biznesie - podstawy edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości Studia podyplomowe
Język niemiecki w biznesie - podstawy edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości Studia podyplomowe
Technologie informacyjne i multimedialne w edukacji - T.I.M.E. Studia podyplomowe

O Uczelni


Uczelnia powstała w roku 1992. Specjalizujemy się w kształceniu na kierunkach filologia (angielska, germańska, rosyjska) i pedagogika. Studia na poziomie licencjackim i magisterskim prowadzimy w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Nasza społeczność akademicka to ponad 1600 studentów i słuchaczy oraz ponad 140 pracowników naukowych i dydaktycznych, tworzących nowoczesny i przyjazny klimat uczelni.

Stabilna i pewna pozycja WSL to efekt konsekwentnego inwestowania w rozwój pracowników naukowych i studentów, poziom dydaktyki, badania naukowe i wyposażenie techniczne.

Dzięki licznym projektom badawczym z zakresu m.in. metodyki nauczania języków obcych (również na poziomie wczesnoszkolnym), przekładoznawstwa, zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji, języków specjalistycznych, resocjalizacji oraz pedagogiki specjalnej możemy naszym studentom oferować atrakcyjne specjalności i programy nauczania, dające pewność rozwoju indywidualnych talentów. Pewność odnalezienia i uwypuklenia zalet i potencjału, który w nich tkwi. Budzimy ciekawość i zaspokajamy .

Bardzo dbamy o to, by wysoką jakością kształcenia i nowoczesnymi metodami wprowadzać spokój studiowania i wyeliminować stres
w trakcie sesji egzaminacyjnych.

Starania te doceniła Państwowa Komisja Akredytacyjna. Obydwa prowadzone przez WSL kierunki studiów zostały ocenione pozytywnie (uchwały PKA z dnia 2 lipca i 17 września 2009).

Od lat znajdujemy się w czołówce niebiznesowych uczelni niepublicznych w Polsce.

W tym roku zostaliśmy najlepszą uczelnią niepubliczną w regionie (ranking Wprost 2010).

80% naszych obecnych studentów trafia do WSL z polecenia absolwentów uczelni, którzy chwalą świetną kadrę nauczycielską, obsługę administracyjną oraz atmosferę.

Studenci zdobywają u nas wysokie kwalifikacje oraz znakomite instrumentarium praktyczne. Dzięki temu szybko i łatwo odnajdują się na rynku pracy. Jesteśmy z nich dumni. To nas największa satysfakcja.

Jeżeli uważają Państwo, że studia to spokojna i pewna droga do wiedzy i kompetencji — nasza uczelnia gwarantuje Wam sprawdzoną kadrę nauczycieli akademickich i administracji, wysoki poziom kształcenia, atrakcyjne specjalności, otwartość, kreatywną i pogodną atmosferę oraz doskonałe warunki studiowania.

Dla nas ważni są ludzie. Razem uczymy się zmieniać rzeczywistość na lepszą.

Życzymy wszystkim kandydatom, aby wspólnie z nami realizowali swoje marzenia i pasje już od dziś.


Dlaczego WSL?


Ponieważ liczysz się Ty

W WSL jesteś KIMŚ. Najważniejsze są dla nas dobro i przyszłość studenta. Istniejemy dla studentów i dzięki nim. Rozwijamy się i zmieniamy się z nimi na lepsze. Corocznie poddajemy się ich ocenie w anonimowych ankietach. Słuchamy opinii, wyciągamy wnioski i wdrażamy je w życie. Oferujemy studia magisterskie na filologii i pedagogice oraz unikalną w skali kraju, pedagogikę z nauczaniem języka obcego, atrakcyjne programy studiów podyplomowych dla nauczycieli i tłumaczy. Mimo ciągłego, prężnego rozwoju - nie tracimy kameralnej, przyjaznej atmosfery, koniecznej do efektywnego studiowania. Dzięki temu nasi studenci osiągają sukcesy krajowe i międzynarodowe.

Ponieważ możesz nam zaufać

Ufają nam profesorowie z uniwersytetów Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Kanady Hiszpanii oraz profesjonaliści z instytucji edukacyjnych z całego świata. WSL prowadzi autentyczną współpracę z kilkunastoma prestiżowymi ośrodkami w tych krajach, uczestniczy w programach Erasmus, realizuje projekty finansowane z EFS. Skutkuje ona nie tylko wymianą kadry i studentów, ale również wspólnymi programami naukowymi i dydaktycznymi.

Ufają nam przedstawiciele środowisk lokalnych. Od lat aktywnie współpracujemy z nimi realizując lub współrealizując wiele projektów. Inicjujemy działania na rzecz społeczności Częstochowy i okolic, ale również wspieramy inicjatywy z całej Polski.

W 2004 roku otrzymaliśmy nagrodę Komisji Europejskiej, w 2009 akredytację PKA Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla obu prowadzonych kierunków studiów.

Ponieważ cenisz pewność i spokój studiowania

Dzięki licznym projektom badawczym z zakresu m.in. metodyki nauczania języków obcych (również na poziomie wczesnoszkolnym), przekładoznawstwa, zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji, języków specjalistycznych, resocjalizacji oraz pedagogiki specjalnej możemy naszym studentom oferować atrakcyjne specjalności i programy nauczania, dające pewność rozwoju indywidualnych talentów. Pewność odnalezienia i uwypuklenia zalet i potencjału, który w nich tkwi. Budzimy ciekawość i zaspokajamy ją.

Bardzo dbamy o to, by wysoką jakością kształcenia i nowoczesnymi metodami wprowadzać spokój studiowania i wyeliminować stres w trakcie sesji egzaminacyjnych.

Ponieważ WSL to uczelnia na miarę Twoich potrzeb — stabilna i nowoczesna

Dysponujemy doskonale wyposażonym budynkiem w centrum miasta, 5 minut od dworca PKP. Dla studentów specjalności nauczycielskich prowadzimy lingwistyczną szkołę praktyk. Aby umożliwić staże przyszłym tłumaczom stworzyliśmy projekt własnego Centrum Kongresowego. Posiadamy dwa nowoczesne laboratoria komputerowe, salę projekcji multimedialnych oraz dwa nowoczesne laboratoria do kształcenia tłumaczy symultanicznych.

Biblioteka uczelni to kilkadziesiąt tysięcy filologiczno-pedagogicznych woluminów, w formie tradycyjnych książek i zbiorów elektronicznych, dostępnych na miejscu i przez Internet. Do dyspozycji naszych studentów oddaliśmy również 3 internetowe centra informacyjne.

Ponieważ rekomendują nas studenci i absolwenci

Ponad 80% studentów WSL podjęło u nas studia z polecenia obecnego lub byłego studenta uczelni. Nasi absolwenci współpracują z nami i wracają do nas w celu doskonalenia umiejętności zawodowych na studiach podyplomowych i z powodów sentymentalnych podczas cyklicznych zjazdów absolwentów. WSL to oprócz edukacji na najwyższym poziomie również aktywne życie studenckie. To wszystko to dla nas powód do dumy i motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Ponieważ cenisz siłę intelektualną i prestiż uczelni

WSL to wiodący ośrodek naukowo-dydaktyczny, zatrudniający ponad 140 pracowników naukowych i dydaktycznych. Nasze priorytety rozwojowe to kształcenie i badania naukowe w zakresie:

  1. przekładoznawstwa — szkoleń tłumaczy konferencyjnych - dysponujemy dwoma nowoczesnymi laboratoriami do kształcenia tłumaczy symultanicznych.
  2. technologii informatycznych w dydaktyce języków obcych,
  3. języków specjalistycznych dla szeroko pojętego biznesu,
  4. wczesnoszkolnej edukacji językowej,
  5. resocjalizacji
  6. pedagogiki specjalnej

Od wielu lat WSL plasuje się w ścisłej czołówce uczelni prezentowanych w najpopularniejszych rankingach WPROST, RZECZPOSPOLITEJ I PERSPEKTYW. Dzięki doskonałemu zapleczu intelektualnemu, wysokiej ocenie, zarówno procesu kształcenia jak i szans kariery zawodowej absolwentów, Wyższa Szkoła Lingwistyczna od lat utrzymuje status najlepszej, niebiznesowej szkoły niepaństwowej w południowej części naszego kraju.

Ponieważ żyjesz w Unii Europejskiej

WSL to 18 lat doświadczeń. Studenci zdobywają u nas wysokie kwalifikacje oraz znakomite instrumentarium praktyczne. Dzięki temu szybko i łatwo odnajdują się na rynku pracy. Jesteśmy z nich dumni. To nas największa satysfakcja. Od początku istnienia uczelni inwestowaliśmy w rozwój kadry akademickiej i badania naukowe, których efekty na bieżąco wykorzystujemy w nauczaniu. Nasze kierunki studiów to skuteczne połączenie teorii z praktyką.


Biblioteka


Misją Biblioteki jest wspieranie procesu nauczania i uczenia się, oraz działalności badawczej w Wyższej Szkole Lingwistycznej, poprzez dostarczanie źródeł informacji i dostępu do technologii komunikacyjnych.

W tym celu Biblioteka rozwija swoje zbiory, opracowuje je, chroni i udostępnia, oraz stwarza warunki do ich wykorzystania.

Żeby udoskonalić nauczanie, stworzyć bazę naukowo-badawczą i zaspokoić potrzeby użytkowników, Biblioteka stosuje w swojej pracy najnowsze technologie informacyjne.


Kadra


Katedra Filologii Angielskiej

Kierownik Katedry Filologii Angielskiej
 dr hab. Bogusław Bierwiaczonek , prof. WSL

Zastępca Kierownika Katedry ds. Studiów Anglistycznych
  mgr Dariusz Karmański

    Zakład Kultury i Literatury Anglojęzycznej

    Kierownik Zakładu Kultury i Literatury Anglojęzycznej
     prof. zw. dr hab. Wojciech Kalaga

     dr Olga Binczyk
     dr David Sean Hartigan
     dr Tomasz Kalaga
     dr Marta Oracz
     dr Marek Zasempa

    Zakład Języka Angielskiego

    Kierownik Zakładu Języka Angielskiego
     dr hab. Bogusław Bierwiaczonek , prof. WSL

     prof. zw. dr hab. Piotr Kakietek
     dr hab. Piotr Mamet , prof. WSL
     dr Aleksandra Kalaga
     dr Urszula Michalik
      mgr Aneta Gondro
      mgr Małgorzata Konopnicka

    Zakład Dydaktyki Języka Angielskiego

    Kierownik Zakładu Dydaktyki Języka Angielskiego
     dr Anna Turula

     dr Anita Buczek-Zawiła
     dr Dagmara Krakowian
      mgr Christine Frank-Szarecka
      mgr Dariusz Karmański
      mgr Aneta Kot
      mgr Grażyna Markowska
      mgr Leszek Mazurkiewicz
      mgr Iwona Nędzyńska-Mól
      mgr Katarzyna Niedźwiedź
      mgr Barbara Nowak
      mgr Sebastian Pięta
      mgr Monika Tarczyńska
      mgr Aneta Walasek
      mgr Małgorzata Wiśniewska
     Helen Chmielowiec
     Richard Hanson
     Haidi Hartigan
     Richard Horton

Katedra Filologii Germańskiej

Kierownik Katedry Filologii Germańskiej
 dr hab. Anna Majkiewicz , prof WSL

Zastępca Kierownika Katedry ds Studiów Germanistycznych
  mgr Edyta Rozmarynowska

    Zakład Kultury i Literatury Niemieckojęzycznej

    Kierownik Zakładu Kultury i Literatury Niemieckojęzycznej
     prof. dr hab. Zygmunt Mielczarek

     prof. zw. dr hab. Stefan Kiedroń
     dr Karsten Dahlmanns
     dr Grzegorz Kowal

    Zakład Języka Niemieckiego i Glottodydaktyki

    Kierownik Zakładu Języka Niemieckiego i Glottodydaktyki
     dr Grażyna Zenderowska-Korpus

     dr Magdalena Duś
     dr Małgorzata Niemiec-Knaś
     dr Elżbieta Pawlikowska-Asendrych
     dr Ahmed Rafik Trad
      mgr Agnieszka Bernacka-Marek
      mgr Monika Białas
      mgr Mariusz Damian Wleklinski

Katedra Pedagogiki

Kierownik Katedry Pedagogiki
 prof. dr hab. Maria Jolanta Żmichrowska

Zastępca Kierownika ds. Studiów Pedagogicznych
 dr Magdalena Pluskota

    Zakład Teoretycznych Podstaw Edukacji

    Kierownik Zakładu Teoretycznych Podstaw Edukacji
     prof. dr hab. Maria Jolanta Żmichrowska

     prof. dr hab. Igor Kominarec
     dr hab. Wanda Grelowska , prof. WSL
     dr Sylwia Domagalska-Wójcik
     dr Joanna Gajda
     dr Marek Kalaman
     dr Aurelia Kotkiewicz
     dr Cezary Michalski
     dr Krzysztof Niewiadomski
     dr Edyta Sadowska
     dr Katarzyna Wereszczyńska
     dr Olga Zamecka-Zalas
      mgr Elżbieta Augustyniak-Brągiel
      mgr Jolanta Domalewska-Krocz
      mgr Jadwiga Mielczarek
      mgr Anna Mielczarek-Koniecka
      mgr Dorota Świątek
      mgr Katarzyna Wójcik
      mgr Piotr Zamecki

Katedra Przekładoznawstwa

Kierownik Katedry Przekładoznawstwa
 prof. zw. dr hab. Piotr Fast

  mgr Susana Alegre-Raso
  mgr Izabela Iznerowicz
  mgr Barbara Nalewajka
  mgr Barbara Pietrzak
  mgr Klaudia Ulfik

    Zakład Kształcenia Tłumaczy

    Kierownik Zakładu Kształcenia Tłumaczy
     dr Przemysław Janikowski

     dr Tomasz Borkowski
     dr Ewa Gumul
     dr Przemysław Janikowski
     dr Aleksandra Jóźwiak-Dądela
     dr Joanna Krzemińska-Krzywda
     dr Dariusz Makselon
     dr Tomasz Markiewka
     dr Mieczysława Materniak
      mgr Marcin Domiter
      mgr Diana Kawecka
      mgr Rajmund Muller
      mgr Agata Olszta
      mgr Natalia Panuś-Domiter
      mgr Karolina Rebane-Kurek
      mgr Sylwia Siwińska
      mgr Joanna Szymańska

Samodzielne Zakłady

 

Zakład Nowoczesnych Technologii w Edukacji

Kierownik Zakładu Nowoczesnych Technologii w Edukacji

 dr Małgorzata Kurek

 dr Tomasz Walasek

  mgr Dorota Morawska-Walasek

Pracownia Edukacji Językowej Dzieci

Kierownik Pracowni Edukacji Językowej Dzieci

 dr Marzena Wysocka

Zastępca Kierownika Pracowni Edukacji Językowej Dzieci

  mgr Dorota Ficek

  mgr Aleksandra Raźniak

  mgr Edyta Rozmarynowska

  mgr Dorota Wosińska

Zakład Edukacji Wielokulturowej i Językowej

Kierownik Zakładu Edukacji Wielokulturowej i Językowej

 dr hab. Andrzej Pluta , prof. WSL

 dr hab. Bronisława Kulka , prof. WSL

 dr hab. Jadwiga Suchmiel , prof. WSL

 dr Elżbieta Marek

 dr Ferdynand Mielczarek

 dr Melania Orzechowska

  mgr Iga Pięta


Biuro rekrutacji


Biuro rekrutacji

ul. Kopernika 17/19/21 (II piętro)
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 365 58 02, wew. 22 i 29.

e-mail:
rekrutacja@wsl.edu.pl

 

Biuro rekrutacji czynne w godzinach:

poniedziałek - piątek: od 8.00 do 18.00

sobota: od 8.00 do 14.00