Jak studiować w dobrej uczelni i mieć stabilną przyszłość ? Wydział Rehabilitacji, Kierunek Fizjoterapia zaprasza na studia
W dniu 22 lutego 2007 r. Wyższa Szkoła Rehabilitacji została wpisana do rejestru,prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pod numerem 188. Od października roku akademickiego 2007/2008 w naszej uczelni uruchomione zostają studia pierwszego stopnia - licencjat - na kierunku fizjoterapia.Naukaw WSR trwa 3 lata, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.
Wielu z Was myśli,że wszystkie uczelnie są podobne ? My, założyciele uczelni, też tak myśleliśmy i właśnie dlatego założyliśmy Wyższą Szkołę Rehabilitacji.
Jednak ta uczelnia jest inna. Dlaczego ? Oto dlaczego:
Wyższa Szkoła Rehabilitacji to:
Wiarygodna uczelnia
Sprawdzeni wykładowcy
Rewelacyjna przyszłość
Wiarygodna uczelnia: Jest to wyższa uczelnia specjalistyczna, nastawiona na kształcenie w dziedzinie szeroko pojętej rehabilitacji. Pozyskaliśmy do współpracy najwybitniejszą kadrę profesorów i doktorów, która kontynuuje w praktyce zawodowej i dydaktyce najlepsze tradycje słynnej na cały świat konstancińskiej szkoły rehabilitacji, zapoczątkowanej przez prof. Mariana Weissa. Nasza uczelnia nie powstała z próżni. Mamy za sobą 14 lat doświadczenia w kształceniu fizjoterapeutów w Studium Medycznym. Dzięki przekształceniu w Wyższą Szkołę Rehabilitacji, korzystając z wieloletniej tradycji i doświadczeń możemy zaoferować studentom naukę na najwyższym poziomie. Proponujemy Państwu praktyki w najbardziej prestiżowych szpitalach w Warszawie. m.in. STOCER, CKiR, Attis, Szpital Międzyleski, CePeLek, Szpital na ul. Lindleya.
Sprawdzeni wykładowcy: na naszej uczelni wykładają najbardziej znani lekarze i specjaliści w dziedzinie rehabilitacji i fizjoterapii, m.in.:
o prof. dr hab. Jerzy Kiwerski o prof. dr hab. Jan Haftek o prof. dr hab. Anna Doboszyńska o dr hab. Wojciech Mikuła o dr n.med Paweł Baranowski o dr n.med Adam Ogonowski o dr Marek Łyp
Rewelacyjna przyszłość:Czy wiesz, że fizjoterapeuta jest jednym z pięciu najbardziej poszukiwanych zawodów w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i Japonii ?
Wiele osób starszych, ale też coraz częściej osób młodych wymaga szeroko pojętej rehabilitacji. Absolwent naszej Uczelni uzyskuje przygotowanie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych.
Absolwent WSR Warszawa uzyska wiadomości i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów.
Nasi studenci są przygotowywani do pracy w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, sportowych i do prowadzenia własnych gabinetów.
W WSR istnieje możliwość nauki pięciu języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, łacina. Proponujemy różnorodne zajęcia sportowe: basen, aerobik, judo, taniec, nordic walking, hala sportowa, siłownia.
Zapewniamy wysoką jakość i skuteczność kształcenia, przybliżając bogaty i ciekawy program studiów. Dajemy kapitał nowoczesnego wykształcenia, który gwarantuje łatwość znalezienia zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą.
Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną i ciekawą ofertę edukacyjną. Stosujemy Europejski System Transferu Punktów ECTS.
Zaplecze dydaktyczne
Uczelnia ściśle współpracuje i zapewnia szkolenie praktyczne w wiodących placówkach medycznych m.in.:
Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji - "Stocer" - Konstancin, któremu w 2005 roku tygodnik "Newsweek" przyznał dyplom za zajęcie I-go miejsca w rankingu najlepszych w Polsce ośrodków rehabilitacyjnych. Stocer wdraża nowoczesne techniki medyczne oraz najlepszy z dostępnych poziomów leczenia chirurgicznego, diagnostyki,opieki i rehabilitacji pooperacyjnej. Pełni funkcje kliniczne i dydaktyczne, prowadzi działalność naukową.
Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym "ATTIS" w Warszawie - posiadającym nowoczesne zaplecze rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne. Na bazie oddziałów szpitalnych w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rehabilitacji, szkolone będą przyszłe kadry fizjoterapeutów.
Szpitale Kliniczne Akademii Medycznej - na terenie Warszawy, w których przekazywana będzie profesjonalna wiedza, najnowsze osiągnięcia nauki oraz nabywanie funkcjonalnych umiejętności.
Współpracujemy z nowoczesnymi placówkami sportowo-rekreacyjnymi (baseny, boiska sportowe, siłownie, sale gimnastyczne), bogato wyposażonymi w profesjonalny sprzęt.
Proponujemy naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach na naszej Uczelni:
Posiadamy jedną z najbardziej nowoczesnych pracowni fizykoterapii, wyposażoną w aparaturę najwyższej, światowej klasy
Pracownie kinezyterapii, terapii ruchem z najnowszym systemem Terapii Master
Unikalna pracownia 1-szej pomocy medycznej i ratownictwa
Nowoczesna pracownia informatyczna, aula wykładowa na 120 miejsc
Ponad to od nowego roku akademickiego (2009/2010) ruszy biblioteka i klub akademicki
Standardy kształcenia
W roku akademickim 2007/2008 obowiązują nowe standardy nauczania dla kierunku fizjoterapia.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lipca 2007 r. w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia zostały określone nowe standardy kształcenia dla kierunku fizjoterapia.
Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie od 1 października 2007 w odniesieniu do pierwszego roku studiów i ujęte są już w bieżącym planie studiów.
Władze uczelni
Władze uczelni - Senat
1.
Rektor
prof.zw.dr hab.med. Jerzy E. Kiwerski
2.
Kanclerz
mgr inż. Marek Nowiński
3.
Dziekan wydziału rehabilitacji
mgr Lidia Nowińska
4.
Nauczyciel akademicki
dr Marek Łyp
5.
Nauczyciel akademicki
dr Adam Ogonowski
6.
Przedstawiciel sudentów
Andrzej Kosmalski
7.
Przedstawiciel sudentów
Jarosław Podgórski
8.
Pracownik uczelni
Mariusz Ebbig
9.
Przedst.założyciela
Jacek Nowiński
10.
Przedst.założyciela
Gabriela Nowińska
11.
Przedst.założyciela
Hanna Nowak
12.
Przedst.założyciela
mgr Jakub Nowiński
Kadra
Nasza kadra to wybitni specjaliści. Państwa wykładowcami będą:
- Obsługa studentów stacjonarnych I i II roku - Gabriela Nowińska/Aleksandra Marszałek - Obsługa studentów niestacjonarnych I i II roku - mgr Magdalena Krzosek - Obsługa studentów stacjonarnych i niestacjonarnych III roku - mgr Katarzyna Gronek